0533 913 28 68
0262 260 00 05

Kilonuzu Korumak İçin

Kilo kaybı ve kilo kontrolü için uygulanan bazı beslenme metodları vardır. Özellikle var olan kilolarını sabit tutmak isteyen insanlar için düzenli ve dengeli beslenmek, yaşam tarzı haline gelmiştir. Kilonuzu korumak bazen zor olabilir. Verilen kiloların geri alınması istenmeyen bir durum olduğundan beslenmenizde bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir. İşte o kriterler..

 

kilo kontrolü

– Et, tavuk ve balığın yanında ekmek, patates, pilav, makarna gibi yiyecekleri ya hiç tüketmeyin ya da çok az tüketin. Yani protein ve karbonhidratları ayırın.

 

– Her öğünde tek çeşit karbonhidrat yiyin. Çeşitli karbonhidratları aynı öğünde tüketirseniz iştahınız açılır, tekrar yeme isteği doğar.

 

– Aynı öğünde tek çeşit protein tüketin. Örneğin kırmızı etle yumurtayı, tavukla balığı ya da mercimekle yoğurdu aynı öğünde tüketmeyin.

 

– Meyvelerinizi yemekten sonra değil, yemekten yarım-1 saat kadar önce tüketin. Böylece vücudunuzun glisemik indeks (şeker) dengesini korumuş olursunuz.

 

– Çerezlerin içinde en alkali yapıda olan bademdir. Çiğ olarak alır ve yemeden bir gece önce suya koyarsanız daha da sağlıklı olur.

 

-İçeriğinde et, tavuk, balık, süt, yoğurt, yumurta gibi protein kaynaklarını bulunduran çorbaların diğer çorbalara göre daha uzun süre tok tuttuğu ve günlük kalori alımını azalttığı ortaya çıkmıştır.

Yorum Yok

Yorum Yap